Komplexní školení na platformu micro:bit

Obsah

Info

Rádi byste splnili požadavky nových rámcových vzdělávacích programů pomocí jedné technologie? Nebo jen chcete rozšířit své znalosti ve výuce u vás na škole? Tak už se nemusíte trápit a můžete prolomit ledy s námi na našich školeních. 

Každé školení je zaměřeno na jinou oblast využití micro:bitu tak, abyste měli možnost se dovzdělat například v měření veličin pro přírodovědné předměty nebo naučit se využívat micro:bit pro robotiku.

Školení jsou tvořena čtyřmi samostatnými bloky, které na sebe navazují. Je nutné absolvovat 1. kurz kvůli orientaci v prostředí makecode nebo alespoň mít základní znalosti o micro:bitu, jako jsou nahrávání programu a práce se základními bločky. Kurzy 2., 3. a 4. spolu tematicky souvisí, ale už není nutné je navštívit všechny. Měli byste tedy vždy absolvovat 1. kurz nebo mít znalosti 1. kurzu, ovšem je už jen na vás, zdali absolvujete například jen 1., nebo 1. a 3., nebo 1., 2. a 4. kurz.

Registrovat se můžete zde: https://forms.gle/zadzUquTnEGAVeoi8 

 

Objednání nejbližšího termínu:

Nyní jsou vypsány kurzy pro Olomouc v nových prostorech UP_LAB, které jsou provozovány Pevností poznání. 

Termíny: 

1. Programování micro:bitu pro začátečníky 21.3.2024 15:00 až 17:00 

2. Komplexnější programování pro pokročilé 25.3.2024 15:00 až 17:00

3. Programování robotů z 3D   tiskárny pro micro:bit 4.4.2024 14:00 až 17:00 Stále volná místa

4. Programování senzorů a sond pro micro:bit  11.4.2024 14:00 až 17:00 Stále volná místa

Registrovat se můžete zde: https://forms.gle/zadzUquTnEGAVeoi8 

Registrace je spuštěna pro 15 osob a průběžně se zde bude objevovat počet volných míst.

1. programování micro:bitu pro začátečníky – Počet obsazených míst 4/10

2. komplexnější programování pro pokročilé Počet obsazených míst 3/15

3. Programování robotů z 3D tiskárny pro micro:bit  Počet obsazených míst 6/15

4. Programování senzorů a sond pro micro:bit – Počet obsazených míst 9/15

Pokud byste měli školení u vás na škole tak stačí vyplnit formulář a nevyplnit o jaký kurz máte zájem a do poznámky zadat adresu vaší školy.

1. Kurz: Základy s micro:bitem

Informace: 

 Tento kurz je určen pro naprosté začátečníky. Účastník se zde dozví, jak pracovat s micro:bitem, jak ho připojit k PC a jak nahrát první programy. Dále si vyzkouší základní programování v prostředí makecode tak, aby byl schopen se účastnit i dalších kurzů. Na kurzu si vyzkouší všechny periferie micro:bitu a naučí se je ovládat způsobem, aby byl schopen své znalosti promítnou ihned do své výuky. 

Predispozice: 

Není nutná znalost programování ani znalost práce s micro:bitem. Účastník bude potřebovat jen svůj notebook a myšku pro příjemnější ovládání. V případě zájmu si může přinést svůj micro:bit. 

Časová náročnost: 2 h

Cena: 1 500 Kč včetně DPH

Registrovat se můžete  zde: https://forms.gle/zadzUquTnEGAVeoi8

micro:bit

2. kurz: Programování a periferie micro:bitu

Informace: 

Navazující kurz je zaměřen na programování s microbitem a jeho periferie. Účastník se naučí využívat všechny důležité periferie, naučí se pracovat s proměnnými a složitějšími funkcemi. Dále se účastník dozví jak pracovat s rozšířeními a možnosti připojování periferií k micro:bitu. Kurz může být v případě zájmu doplněn o programování v programovacím jazyku python. 

Predispozice: 

Splnění kurzu 1 nebo aby měl účastník alespoň základní znalost o micro:bitu, nahrávání programů do micro:bitu a znalost základních funkcí. Pedagog bude potřebovat jen svůj notebook a myšku pro příjemnější ovládání. V případě zájmu si může přinést svůj micro:bit.

Časová náročnost: 2 h

Cena: 1 500 Kč včetně DPH

Registrovat se můžete  zde: https://forms.gle/zadzUquTnEGAVeoi8

3. kurz: Micro:bit a Robotika

Informace: 

Třetí kurz je zaměřen na robotiku pro micro:bit. Tento kurz naučí účastníky využívat 3D tisk k tvorbě robotických vozítek, která jsou schopna nahradit drahé robotické hračky. Účastníci si vyzkouší naprogramovat robotické hračky pro výuku robotiky a naučí se pracovat se senzory ovládané micro:bitem pro robotiku. Účastníci si během školení složí robotické vozítko, které si pak odnesou domů. Dále účastníci obdrží .STL soubory pro tisk vozítek a podklady pro programování a skládání vozítek.

Predispozice: 

Splnění kurzu 1 nebo aby měl účastník alespoň základní znalost o micro:bitu, nahrávání programů do micro:bitu a znalost základních funkcí. Účastník bude potřebovat jen svůj notebook a myšku pro příjemnější ovládání. V případě zájmu si může přinést svůj micro:bit. 

Časová náročnost: 3,5 h

Cena: 3 000 Kč včetně DPH

Registrovat se můžete  zde: https://forms.gle/zadzUquTnEGAVeoi8

4. Kurz: Externí periferie a senzory pro micro:bit

Informace: 

Čtvrtý kurz je zaměřen na periferie pro měření veličin v přírodovědných předmětech a senzoriku. Tento kurz naučí účastníky připojovat různé senzory a měřit veličiny jak micro:bitem, tak i externími senzory. Účastníci si podle návodu zapojí snímače a senzory a naučí se s nimi pracovat. Jedná se například o senzory teploty kapalin, teploty vzduchu, senzory pro měření vlhkosti nebo tlaku vzduchu, senzory kyslíku nebo pH. Dále si účastníci postaví anemometr a naučí se jej programovat tak, aby se naučili sami vyrobit se studenty dané měřicí zařízení pomocí 3D tisku a následně jej využili pro výuku. 

Predispozice: 

Splnění kurzu 1 nebo aby měl účastník alespoň základní znalost o micro:bitu, nahrávání programů do micro:bitu a znalost základních funkcí. Účastník bude potřebovat jen svůj notebook a myšku pro příjemnější ovládání. V případě zájmu si může přinést svůj micro:bit. 

Časová náročnost: 3.5 h

Cena: 3 000 Kč včetně DPH

Registrovat se můžete  zde: https://forms.gle/zadzUquTnEGAVeoi8

Při koupi třech a více kurzů vám bude poskytnuta sleva 5% na všechny kurzy.