OMG Robotics – info

Ahoj, 

jsme OMG robotics a naším cílem je pomoci školám vstoupit do nového rámcového vzdělávacího programu, rychle a bez obtíží. Zaměřujeme se především na práci se zařízením micro:bit, pro které jsme připravili různé sady, návody a zajímavé žákovské projekty. Naše sady pomáhají žákům vzbudit zájem o informatiku a pedagogickým pracovníkům poskytují možnosti zapojení informatiky do dalších odborných předmětů. Projekty jsou koncipovány hravou formou a obsahují množství zábavných aplikací, jsou tedy vhodné nejen pro využití ve škole, ale také ve volném čase.

Projekty jsou koncipovány hravou formou a obsahují množství zábavných aplikací, jsou tedy vhodné nejen pro využití ve škole, ale také ve volném čase. Sady lze kombinovat s 3D tiskárnou a díky projektům, které které vznikly si školy mohou vyrábět například robotické stavebnice samy a tím ušetřit značné výdaje. 

Kutilský set vám pomůže přenést informatiku do odborných předmětů, jako jsou fyzika a další. Set využijete hlavně při výuce o elektrických veličinách. Při spojení setu s 3D tiskárnou můžete vytvořit spousty robotických vozítek, které lze využívat pro už na prvním stupni. Tištěné vozítka pomáhají dětem rozvíjet jemnou motoriku, logické myšlení, plánování a   

 orientace v prostoru.

Set programátor zahradník je koncipován pro začleňování informatiky do odborných předmětů, jako je biologie, přírodopis, chemie a další. Senzory v tomto setu jsou vybrány tak, aby vám pomohli doplnit měření u vás ve škole za pomoci micro:bitu.