Space Invaders pro micro:Bit

Vydejte se na vesmírné dobrodružství s vaším micro:bitem a joystickem! Snažte se rozstřílet co nejvíce nepřátelských raket, které míří proti vám. Cílem hry je zlikvidovat co jak nejvíce nepřátelských raket dokážete pomocí laserového kanónu. Ovšem pozor, každým úspěšným zásahem se zvyšuje rychlost nepřátelských raket! Netrefíte nějakou z nich? Nevadí, dejte si ale pozor, aby netrefila vaši loď! V té chvíli totiž končí hra.

Informace

Ovládání

Joystick slouží k ovládání pozice vesmírné lodě. Ta se mění pouze v horizontálním směru, tedy doleva a doprava. Laserový kanón ovládáte horním tlačítkem 14 na čele joysticku.

Hrací plocha

Z horní strany displeje micro:bitu se k vám přibližují nepřátelské rakety, vaše vesmírná loď se pohybuje pouze ve spodním řádku displeje.

Cíl hry

Cílem této hry je nasbírání co nejvíce bodů zneškodněním nepřátelských raket. Pokud se jim vyhnete, nezískáte žádný bod. Pokud vás raketa zasáhne, hra končí.

invaders_pro_microbit

Potřebné komponenty

Micro:bit

Rozšíření OMG Robotics MB2

Joystick

Baterie (volitelné)

Program

Program pro tuto minu hru najdete pod odkazem, ale tím to nekončí. Vyzkoušejte si hru tím, že jí místo joysticku budete ovládat tlačítky na joysticku.

V případe zájmu o podkladové materiály nebo pokud budete mít jakékoliv otázky, tak nás můžete kontaktovat na emailu:

info@omgrobotics.com