Snake pro micro:bit

Neměli jste ještě možnost zahrát si legendární hru, která byla snad na každém bezdotykovém mobilním telefonu, třeba vašich rodičů? Nevadí! Hra minihra Snake pro micro:bit je moderní variací této klasické hadí hry. Cílem je ovládat hada joystickem tak, aby se vyhýbal svému ocasu a sbíral potravu, čímž postupně roste. Jakmile had narazí do svého vlastního těla, hra končí. Body získáváte za každý snědený kus potravy. Ale pozor! Každým bodem se zároveň zvedá rychlost hada. O to složitější je pak nezakousnout se do vlastního ocasu! Vaším úkolem je dosáhnout co nejvyššího skóre.

Informace

Ovládání

Pro ovládání těchto miniher budete potřebovat Joystick, který lze jednoduše připojit k OMG Robotics rozšíření MB2 a slouží k ovládání samotné hry. Joystick slouží k určení směru pohybu hada. Směr vychýlení páčky odpovídá směru hada, kam chceme, aby se plazil.

Hrací plocha

Celý display micro:bitu představuje hrací plochu, tedy arénu, po které se had plazí. Pokud se had dostane na jeden z okrajů arény, objeví se v dalším kroku na druhé straně. Této vlastnosti určitě využívejte!  Můžete se tak vyhnout ukousnutí hadova ocasu.

Cíl hry

Cílem této hry je nasbírání co nejvíce bodů a dosáhnutí co jak největší délky hada. Tak co, kdo zvládne tělem hada vyplnit celou plochu arény?

minihra snake pro micro:bit

Potřebné komponenty

Micro:bit

Rozšíření OMG Robotics MB2

Joystick

Baterie (volitelné)

Program

Program pro tuto minu hru najdete pod odkazem, ale tím to nekončí. Vyzkoušejte si hru tím, že jí místo joysticku budete ovládat tlačítky na joysticku. 

Pokud jste zdatnější programátor a věříte si, tak můžete zkusit generování dvou jídel pro hada najednou

Můžete zkusit vytvořit prémiové jídlo, které hada nasytí rovnou dvakrát. 

V případe zájmu o podkladové materiály nebo pokud budete mít jakékoliv otázky, tak nás můžete kontaktovat na emailu:

info@omgrobotics.com