Minihra snake pro micro:bit

Neměli jste ještě možnost zahrát si legendární hru, která byla snad na každém bezdotykovém mobilním telefonu, třeba vašich rodičů? Nevadí! Hra minihra Snake pro micro:bit je moderní variací této klasické hadí hry. Cílem je ovládat hada joystickem tak, aby se vyhýbal svému ocasu a sbíral potravu, čímž postupně roste. Jakmile had narazí do svého vlastního těla, hra končí. Body získáváte za každý snědený kus potravy. Ale pozor! Každým bodem se zároveň zvedá rychlost hada. O to složitější je pak nezakousnout se do vlastního ocasu! Vaším úkolem je dosáhnout co nejvyššího skóre.

Potřebné vybavení

Micro:bit

Rozšíření OMG Robotics MB2

Joystick

Baterie (volitelné)

Ovládání a cíl hry

Ovládání

Pro ovládání těchto miniher budete potřebovat Joystick, který lze jednoduše připojit k OMG Robotics rozšíření MB2 a slouží k ovládání samotné hry. Joystick slouží k určení směru pohybu hada. Směr vychýlení páčky odpovídá směru hada, kam chceme, aby se plazil.

Hrací plocha

Celý display micro:bitu představuje hrací plochu, tedy arénu, po které se had plazí. Pokud se had dostane na jeden z okrajů arény, objeví se v dalším kroku na druhé straně. Této vlastnosti určitě využívejte!  Můžete se tak vyhnout ukousnutí hadova ocasu.

Cíl hry

Cílem této hry je nasbírání co nejvíce bodů a dosáhnutí co jak největší délky hada. Tak co, kdo zvládne tělem hada vyplnit celou plochu arény?

minihra snake pro micro:bit

Program a progamování

Program naleznete zde:
  • Program pro tuto minu hnu najdete pod odkazem, ale tím to nekončí. Vyzkoušejte si hru tím, že jí místo joysticku budete ovládat tlačítky na joysticku. 
  • Pokud jste zdatnější programátor a věříte si, tak můžete zkusit generování dvou jídel pro hada najednou
  • Můžete zkusit vytvořit prémiové jídlo, které hada nasytí rovnou dvakrát.