Flappy Bird pro micro:bit

Chcete vyzvat své kamarády k závodu o to, kdo má nejlepší postřeh a umí se nejrychleji vyhnout překážkám? Hra Flappy bird pro micro:bit vám umožní zahrát si zjednodušenou verzi velmi známé stejnojmenné mobilní hry. Ovládáte ptáčka pomocí joysticku nahoru a dolu, který prolétává skrze překážky. Cílem hry je vyhýbat se překážkám co nejdéle a získat tak co nejvíce bodů. Každým prolétnutím skrz překážky získáváte jeden bod, zároveň však ptáčka přinutíte letět o něco rychleji. Pokud se nestihnete překážce vyhnout a narazíte do ní, hra končí.

Potřebné vybavení

Micro:bit

Micro:bit

Rozšíření OMG Robotics MB2

Rozšíření MB2 micro:bit

Joystick

Joystick pro Micro:bit

Baterie (volitelné)

Akumulátor pro rozšíření Micro:bit

Ovládání a cíl hry

Joystick slouží k ovládání výšky letu ptáčka. Ten se posouvá pouze ve vertikálním směru, tedy nahoru a dolu. Zároveň má jedno z tlačítek na joysticku skrytou funkci. Přijdete na to, které tlačítko to je a jaká je jeho funkce?

Hrací plocha

V levém sloupci displeje micro:bitu se pohybuje váš ptáček. Překážky se pohybují z pravé strany proti vám.

Cíl hry

Cílem této hry je nasbírání co nejvíce bodů a zvládnout tak vyhýbat se překážkám i při té nejvyšší rychlosti! Tak co, Jak dlouho dokážete vydržet ve hře?

bird flappy pro micro:bit

Program a programování

Program naleznete zde:
  • Program pro tuto minu hnu najdete pod odkazem, ale tím to nekončí. Vyzkoušejte si hru tím, že jí místo joysticku budete ovládat tlačítky na joysticku.  
  • Vymysli si svou vlastní funkci, která hru udělá komplikovanější.