Flappy Bird pro micro:bit

Chcete vyzvat své kamarády k závodu o to, kdo má nejlepší postřeh a umí se nejrychleji vyhnout překážkám? Hra Flappy bird pro micro:bit vám umožní zahrát si zjednodušenou verzi velmi známé stejnojmenné mobilní hry. 

Ovládáte ptáčka pomocí joysticku nahoru a dolu, který prolétává skrze překážky. Cílem hry je vyhýbat se překážkám co nejdéle a získat tak co nejvíce bodů. Každým prolétnutím skrz překážky získáváte jeden bod, zároveň však ptáčka přinutíte letět o něco rychleji. Pokud se nestihnete překážce vyhnout a narazíte do ní, hra končí.

Informace

Ovládání

Joystick slouží k ovládání výšky letu ptáčka. Ten se posouvá pouze ve vertikálním směru, tedy nahoru a dolu. Zároveň má jedno z tlačítek na joysticku skrytou funkci. Přijdete na to, které tlačítko to je a jaká je jeho funkce?

Hrací plocha

V levém sloupci displeje micro:bitu se pohybuje váš ptáček. Překážky se pohybují z pravé strany proti vám.

Cíl hry

Cílem této hry je nasbírání co nejvíce bodů a zvládnout tak vyhýbat se překážkám i při té nejvyšší rychlosti! Tak co, Jak dlouho dokážete vydržet ve hře?

bird flappy pro micro:bit

Potřebné komponenty

Micro:bit

Rozšíření OMG Robotics MB2

Joystick

Baterie (volitelné)

Program

Program pro tuto minu hru najdete pod odkazem, ale tím to nekončí. Vyzkoušejte si hru tím, že jí místo joysticku budete ovládat tlačítky na joysticku.

Vymysli si svou vlastní funkci, která hru udělá komplikovanější.

V případe zájmu o podkladové materiály nebo pokud budete mít jakékoliv otázky, tak nás můžete kontaktovat na emailu:

info@omgrobotics.com